7 draudimai moterims, per kritines dienas

Nesant kažkokioms patologijoms, mėnesinės, visumoje, neturi sukelti ypatingo diskomforto moters gyvenimui. Bet kartais tam tikri veiksniai gali nežymiai provokuoti kažkokio negalavimo paaštrėjimus. Norint to išvengti, verta tiesiog, žinoti kelias taisykles, ko ne vertėtų daryti, kai tau „Kritinės dienos“.

Sportas moteriai, kaip ir visiems kitiems, nepamainomas aspektas, palaikant savo kūną bei organizmą reikamojoje formoje. Ir mėnesinių atėjimas,tam ne išimtis. Nedideli fiziniai krūviai net naudingi tokiomis dienomis, nes numalšina skausmingus mėnesinių pojūčius. Ypač apčiuopiamą naudą organizmui suteikia tempimo pratimai. Bet štai padidintas fizinis krūvis kritinėmis dienomis, gali suintensyvinti kraujavimą, dėl suintensyvėjusios kraujo apytakos dubenyje, sumažinti hemoglobino lygį, kas provokuoja mieguistumą ir bendrą organizmo nuovargį, o sunkių daiktų kilnojimas, su laiku, gali sukelti lytinių organų nusileidimą. Todėl, remiantis tuo, kas aprašyta aukščiau, tampa aišku, kad viskas gerai, kas saikinga ir lengvas sportas – ne išimtis šiai taisyklei.

Alkoholio vartojimas kritinėmis dienomis, taip pat turi būti ribojamas. Taurė vyno, žinoma, vargu ar neigiamai paveiks šių dienų tėkmę, bet jei alkoholio bus padauginama arba vartojama dažnai, o ypač, stipriųjų gėrimų, be abejo, ženkliai suintensyvins kraujavimą ir pailgins šio proceso laiką, kaip minimum – dviem dienom.

kritines dienas

Lytinio gyvenimo klausimas šiomis dienomis, jaudina ne tik moterį, bet labiau – jos partnerį. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, bet ir kategoriško draudimo – taip pat. Neginčijamas tas faktas, kad per mėnesines moters organizmas darosi imlesnis infekcinėms ligoms, tame tarpe – ir lytinėms. Todėl griežtas laikymasis higienos reikalavimų, prezervatyvo naudojimas lytinio akto metu, tą riziką ženkliai sumažins.

Jei per mėnesines reikia vartoti kažkokius medicininius preparatus, tai geriau iš anksto, jų atžvilgiu, pasikonsultuoti su gydytoju. Pavyzdžiui, aspirinas, taip pat veikia ir kaip kraują skystinantis preparatas. Todėl, mėnesinių metu, gali ženkliai suintensyvėti kraujavimas.

Kritinėmis dienomis nerekomenduojama lankytis pas odontologą, ypač, jei reikia šalinti skaudamą dantį. Mėnesinių laikotarpiu sunkiau kreša kraujas, todėl tai gali apsunkinti žaizdos gijimą burnoje.

Kritinėmis dienomis nepageidautina valgyti riebų bei aštrų maistą,pieną, žalias daržoves, kiaušinius, gerti stiprią arbatą bei kavą, nes šie produktai gali provokuoti virškinamojo trakto sutrikimų simptomus, vidurių sukietėjimą, viduriavimą ar pykinimą.

Taip pat nerekomenduojama lankytis pirtyje, saunoje, kai pergyvenamos kritinės dienos. Kaip jau minėjome, šiomis dienomis moters organizmas sumažina atsparumą infekcijoms; o minėtosios vietos, nėra steriliausios. O aukšta temperatūra gali suintensyvinti išskyrų išsiskyrimą. Tačiau, jei ir nusprendėte ten apsilankyti, tai jokiais būdais, nevartokite alkoholio.

Šių dienų metu, nepageidautinos ir tam tikros kosmetinės procedūros, tokios, kaip odos patempimai, cheminės šukuosenos ir plaukų dažymas. Dėl laikinojo hormoninio fono pakitimų, planuotų procedūrų rezultatai gali pasirodyti netikėtais; todėl, kol tęsiasi kritinės dienos, tokias procedūras verčiai atidėti.