Kaip pasirinkti veido kremą, tinkantį būtent jums

Nustatyti odos tipą namų sąlygomis, teisingai išsirinkti kremą pagal etiketę ir išmokti jį tinkamai laikyti, ne taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Apie tai, kaip tai padaryti teisingai, pasakoja gydytoja – kosmetologė, Rasa.

Sužinom apie savo veido odos tipą, tiesiog, namuose

Prieš pasirenkant bet kokią kosmetinę priemonę, geriau pasikonsultuoti su specialistu. Juk šiandien pagrindinė kremo paskirtis – ne susigėrimo greitis, o jo savybės nepakenkti odai. Kremas turi būti pasirenkamas, atatinkamai amžiui, jo sudėtyje turi būti aktyvūs naudingo veikimo ingredientai. Gerai, kai jis leidžia sugretinti gydomąsias charakteristikas, kartu su priežiūros funkcijomis. Štai kodėl taip svarbu žinoti savo odos tipą.

Eksperimentui, prireiks paprastos popierinės servetėlės. Būtina išvalyti veidą nuo kosmetikos ir nusiprausti vaikišku muilu. Po dviejų valandų, kai atsistato natūralus odos dangos tepimas, reikia prispausti servetėlę prie veido, po to nuimti ją ir išanalizuoti rezultatą.

Jei kaktos, nosies, smakro ir skruostų zonose atsispaudžia riebalinės dėmės, reiškia, jūsų oda – riebaus tipo. Jei kaktos, nosies ir smakro zonose matosi silpnos dėmelės – jūsų oda normalaus tipo. Jei ant popieriaus atsispaudžia itin riebios dėmės, bet matomos jos tik kaktos, nosies ir smakro zonose – tai galima kalbėti apie kombinuotą odos tipą. Tokių atspaudų nebuvimas aplamai, jokiose zonose, byloja, kad jūsų oda linkusi sausėti. Po veido odos tipo nustatymo, galima kalbėti apie tai, kokį kremą pasirinkti.

Skaitome etiketę parduotuvėje

Gydytoja rekomenduoja pirkti kremą vaistinėje. Čia daugiau garantijų, kad produktas tikrai sertefikuotas ir atlaikęs visus kokybės testus.

Visos, be išimties, kosmetinės kompanijos vadovaujasi vienu principu. Etiketėje pirmuoju numeriu rašomas ingredientas, kurio kiekis ir sudėtis šiame kreme – dominuojanti. Pavyzdžiui, jei nusipirkote kremą su avokado aliejumi, o šis aliejus nurodytas ilgo sąrašo gale, tai avokado šio kremo sudėtyje – mažai. Į avokadą net neverta kreipti dėmesio.

Daktarė aiškina, kad kiekvieno kremo etikėtėje, kaip taisyklė, pirmą eilutę užima vanduo; jis sudaro 70 – 80 procentų turinio.

Tarp kitko, žalingu komponentu skaitomi formaldehidai. Tai koncerogeninės ir labai žalingos medžiagos. Formalino junginiai skatina senėjimą, sukelia alergines bei odos ligas. Pamačius etiketėje šį komponentą, nesvarbu ar pradžioje, ar sąrašo gale, imti ne patartina.

Deja, bet etiketėje ne visada parašyta „Formaldehyde“. Kartais gamintojai slepia šį ingredientą po kitais pavadinimais, kaip: tozilamidinė derva, dioksanas, gliciantas. Štai kodėl, nagrinėjant sudėtį, reikia būti ypač įdėmia.

Taip pat, renkantis veido kremą, svarbu atsižvelgti į savo amžių ir individualias organizmo savybes.

Skaitoma, kad skirstyti kremus į dieninį ir naktinį, verta tik po 30 – ties. Jūs dėl to sutinkate?

Čia reikia orientuotis tik į save pačią. Kartais pagrįstai bus naudoti tik naktinį kremą, pradedant nuo 25 metų. Kitais atvejais oda leidžia apsieiti be naktinio kremo ir po tridešimties, išskyrus žiemą.

Nereikia bodėtis naktinio kremo ir jaunoms, 20 – 25 metų merginoms, kurios turi problemų su akne ar spuogais. Teisingai parinktas naktinis kremas – lengvas, drėkinantis, su baktericidinėmis bei priešuždegiminėmis savybėmis, padės pagerinti odos būklę.

Po trisdešimties, odos priežiūra iš tikro turi tapti aktyvesne. Galima panaudoti profilaktinius senėjimui kremus, kurių sudėtyje yra peptidų, antioksidantų, hialurono rūgšties, natūralių aliejų. Lyginant su dieniniais kremais, naktiniuose didesnė naudingųjų medžiagų koncentracija. Dažnai naktinis kremas ne tik gerina odos būklę, o nukreiptas kažkokios problemos sprendimui – sausėjimui, smulkių raukšlelių lyginimui, paraudimų gydymui.

Dieninis kremas – tai Must Have. Jo paskirtis – odos apsauga nuo įvairių atmosferinių poveikių, drėkinimas ir, kaip makiažo pagrindas. Šis kosmetinis produktas, kaip taisyklė, ne riebus ir susidaro iš 60 – 80 procentų vandens. Žiemos metu, teptis dieniniu kremu, reikia ne vėliau, kaip pusvalandžiui, prieš išeinant iš namų.

Su naktiniu kremu – beveik tas pats. Dienos pabaigoje pas mus sulėtėja kraujotaka, padidėja tikimybė patinimams. Štai kodėl naktiniu kremu geriausiai naudotis minimum, kaip valandą prieš miegą. Beje, abiem atvejais, nereikia pamiršti, kad periodiškai, kremus reiktų keisti.

Veido kremas

Veido kremas

Stebime odą ir keičiame kremą, esant būtinumui

Dažniausiai, rekomenduojama keisti kremą kas pusmetį. Tačiau – ši nuostata, individuali. Svarbiausia, stebėti odą ir atkreipti dėmesį į jos naujus pakitimus. Jei kremas parinktas pagal amžių, oda nesilukštena, ne sausėja – tai jau gerai. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, ar jus tenkina kremo tekstūra, ar patinka aromatas. Jei viskas tenkina – galima naudotis tuo pačiu ir ilgiau. Tačiau anksčiau ar vėliau, iškyla fiziologinė kumuliacija (pripratimas). Tai pasireiškia tuom, kad mes jau nejaučiame tokio efekto, koks buvo anksčiau.

Siūlau neužsiciklinti ant vieno ir to paties kremo bei kosmetinės linijos, o keisti ją, esant būtinumui. Ne pamirškite, kad priemonę reikia sunaudoti per 1 – 1,5 mėnesio. Būtent šiam periodui išskaičiuoti konservantų kiekiai, kurie dedami į kremų sudėtį.

Teisingai laikome kremą

Teisingam kremų veikimui, ytaką daro jų laikymas. Optimali komfortabili temperatūra – nuo 15, iki 25 laipsnių šilumos. Taip pat svarbu oro drėgnumas bei tiesioginė saulės šviesa.

Veido kremą patogu laikyti vonios kambaryje. Visad po ranka ir veidrodis šalia. Tačiau padidinta drėgmė – ne geriausias tokios kosmetikos palydovas. Vandens garai ir kondensatas gali negatyviai paveikti kremo aktyviąsias medžiagas. Prie aukštesnės temperatūros, pablogėja kremo tekstūra, gali atsirasti nemalonus kvapas, dėl ko, dar nesibaigus jo galiojimui, gali tekti išmesti jį. Ir, pasak kosmetologės, ne vieta kremui ir šaldytuve. Jam nepalankios nei aukštos, nei žemos temperatūros.

Naudojant ir brangiausius kremus, svarbu suprasti, kad pašalinti raukšleles vien kremo pagalba, praktiškai, neįmanoma. Vistiek reiks kosmetologo įsikišimo. Kremai, teisingai naudojami, gali tik atitolinti raukšlelių atsiradimą gerokai ilgesniam laikui. Svarbu, ne tingėti ir vykdyti odos priežiūros programą kiekvieną dieną: ryte – drėkinimas, vakare – maitinimas.