Kodėl rankų oda džiūsta, ir ką su tuo daryti?

Daugelis merginų susiduria su sausos odos problema, ypač rankų. Išsiaiškinkime, kokia yra to priežastis ir kaip atsikratyti šios problemos, kad Jūsų rankos vėl taptų lygios ir minkštos.

Sausos rankų odos priežastys

Rankų odos sausumą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant vidinius veiksnius. Galbūt pastaruoju metu Jūs pamiršote apie tinkamą mitybą ir Jūsų organizme trūksta vitaminų, kurie ateina su maistu. Be to, sausa rankų oda gali būti alerginės reakcijos ar dermatito simptomas.

Rankų odos mitybą

Rankų odos priežiūra

Šerpetojasi rankos ir trūkinėja oda? To priežastimi gali būti vėjas, staigūs temperatūros pokyčiai, šaltis ir žemas drėgmės kiekis kambaryje. Esant nuolatiniam kontaktui su vandeniu, buitine chemija ar plovimo priemonėmis, oda taip pat gali tapti sausa ir šiurkšti. Labai sausa rankų oda gali būti netgi įgimtas fenomenas.

Rankų odos mitybą

Rankų odos mitybą

Pasistenkite skirti dėmesio savo rankų priežiūrai, o taip pat pereikite prie tinkamos mitybos ir stenkitės valgyti visas maisto grupes: vaisius daržoves, grūdus ir ankštinius, pieno produktus ir kiaušinius, mėsą ir žuvį. Tvarkykitės ir plaukite indus tik su pirštinėmis, o kai lauke šalta ir vėjuota paslėpkite rankas kišenėse arba dėvėkite madingas riešines ar pirštines.

Kaip atsikratyti rankų odos sausumo?

Rankų odos mitybą

Rankų odos mitybą

  • Atkreipkite dėmesį į muilą, kurį naudojate. Patartina rinktis minkštus gelius ir losjonus prausimui, kurie švelniai rūpinasi rankų oda, o ne sausina odą kaip įprastas muilas.
  • Kasdien naudokite drėkinamąjį rankų kremą, kurio sudėtyje yra glicerino, sorbitolio, pieno rūgšties ir augalų ekstraktų. Po trisdešimties metų, rekomenduojama naudoti specialius kremus, kurių sudėtyje yra dar daugiau drėkinamųjų ingredientų ir užkerta kelią amžiaus dėmių atsiradimui.
  • Kremą reikėtų tepti prieš kiekvieną išėjimą į gatvę ir po kiekvieno rankų plovimo. Žiemą verta nusipirkti specialų maitinamąjį kremą, kuris geriau tiks rankų priežiūrai per šalčius.
  • Rankų odos mitybą

    Rankų odos mitybą

  • Nežinote, kaip drėkinti rankų odą? Būtinai pabandykite kaukes rankoms namų sąlygomis. Tam naudokite alyvuogių aliejų, linų sėmenų aliejų arba saulėgrąžų aliejų – tai padės padaryti odą vėl lygią, ir malonią liesti. Du kartus per savaitę įtrinkite aliejų į odą 20-čiai minučių, kol jis visiškai įsigers. Arba pasigaminkite kaukę iš aliejaus, drėkinamojo kremo ir citrinų sulčių, užtepkite šį mišinį ant rankų, o ant viršaus užsidėkite medvilnines pirštines. Kaukę galima palikti visai nakčiai.
  • Taip pat puikiai padės susidoroti su problema įvyniojimas. Sudrėkinkite aliejumi kelis sluoksnius marlės ir apvyniokite savo rankas, užtvirtinkite jas vaškuotu popieriumi, o ant viršaus užsidėkite medvilnines pirštines. Po 20-30 minučių juos pašalinkite ir nuvalykite odą.
  • Nuraminti sutrūkusią ir sausą odą padės ir vonelės rankoms. Tam naudokite gysločių, ramunėlių ar šalavijų nuovirą. Panardinkite į ją rankas 15 minučių, tada kruopščiai jas išdžiovinkite ir tepkite maitinantį riebų kremą.

Jeigu visos pastangos veltui, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kad nustatyti tikrąją rankų sausumo priežastį ir pasirinkti veiksmingą gydymą.